Kategorie: Wszystkie | film | książka
RSS
niedziela, 17 lipca 2011
Recenzja filmu "But Manitou"
Niemieckie kino dla wielu kojarzy się wyłącznie z filmami porno i westernami. Twórcy recenzowanego przeze mnie filmu postanowili chyba zakpić z rodzimej kinematografii i stworzyli parodię tych drugich. But Manitou to specyficzna komedia. Bardzo szybko trafiła do telewizji, co dla niektórych mogłoby być wyznacznikiem słabizny, jednakże wbrew tej prawidłowości film ten, wg mnie jest wart obejrzenia.
Recenzja filmu "Mafia"
Ojciec chrzestny to bez wątpienia film kultowy...Chyba każdy zna kultowy obraz Francisa Forda Coppoli, z cudowną rolą Marlona Brando. Czy na tej kanwie można zbudować udaną parodię?? Okazuje się, że tak!
Recenzja filmu "Super"
Kiedy zobaczyłem obsadę najnowszego filmu James`a Gunn`a "Super" byłem zaciekawiony tą produkcją na tyle, żeby w momencie wyemitowania jej w angielskiej TV, zasiąść do telewizora. Teraz jednak żałuję straconego czasu.
Recenzja filmu "Ostatni Egzorcyzm"
Film w założeniach ma być interesującym paradokumentem nawiązującym do "Blair Witch Project". Z tym że tutaj mamy egzorcystę, który z rozgoryczenia chce udowodnić, że diabła nie ma. A jeżeli nawet jest, to na pewno nie czycha na ludzkie życia. W tym celu jedzie na wiochę zabitą dechami, by "wyleczyć" dziewczynkę rzekomo zawładniętą przez diabła (w obecności kamery, która to kręci dokument dla lokalnej telewizji).
"Życie seksualne ziemian" - recenzja filmu
Nie lubię komedii romantycznych. Mało jest takich które mnie zachwyciły, ale Życie seksualne Ziemian stanowi wyjątek.
Recenzja filmu "widzę-cię.com"
Moim zdaniem, w ostatnich latach, twórcy filmów udowadniają, że łatwiej jest sprzedać kiepską komedię, niż nakręcić dobrą. Nie inaczej jest z Widzę-cię.com w reżyserii Erica Stevena Stahla, który na pewno w tym gatunku furory nie zrobił.
Your Highness - recenzja filmu.
Oglądając film Your Highness w reżyserii Davida Gordona Greena cały czas zadawałem sobie pytanie:"Dlaczego??" Gdy tak moje pytania się piętrzyły i piętrzyły i nie znajdywały odpowiedzi, postanowiłem, że odpowiem na nie sam, w postaci recenzji, gdyż nikt, poza mną tego nie zrobi.
sobota, 16 lipca 2011
Peacock - recenzja filmu
Gdy zaczynałem oglądać drugi film Michaela Landera, nie spodziewałem się po nim wiele. Czytając opis tego filmu, miałem wrażenie, że będzie to powtórka "Śniadania na Plutonie". W końcu ten sam odtwórca głównej roli (Cillian Murphy), ten sam problem (transseksualizm) i podobny, brytyjski sposób prowadzenia narracji. Jednakże okazało się, że to, co łączy te filmy, z drugiej strony je dzieli.