Kategorie: Wszystkie | film | książka
RSS
niedziela, 17 lipca 2011
Your Highness - recenzja filmu.
Oglądając film Your Highness w reżyserii Davida Gordona Greena cały czas zadawałem sobie pytanie:"Dlaczego??" Gdy tak moje pytania się piętrzyły i piętrzyły i nie znajdywały odpowiedzi, postanowiłem, że odpowiem na nie sam, w postaci recenzji, gdyż nikt, poza mną tego nie zrobi.
sobota, 16 lipca 2011
Peacock - recenzja filmu
Gdy zaczynałem oglądać drugi film Michaela Landera, nie spodziewałem się po nim wiele. Czytając opis tego filmu, miałem wrażenie, że będzie to powtórka "Śniadania na Plutonie". W końcu ten sam odtwórca głównej roli (Cillian Murphy), ten sam problem (transseksualizm) i podobny, brytyjski sposób prowadzenia narracji. Jednakże okazało się, że to, co łączy te filmy, z drugiej strony je dzieli.
Oszustwo w dobrym stylu - recenzja książki "Rycerz Kielichów
Jacek Piekara to z bez wątpienia jeden z najbardziej poczytnych polskich autorów fantasy. Jego twórczość jest znana każdemu szanującemu się fanowi fantastyki. Mordimer, Arivald i spółka to bohaterowie, o których chce się czytać. Wydaje mi się jednak, że "Rycerz Kielichów" to pozycja o wiele słabsza i niegodna postawienia jej, obok innych tytułów autora.
Tylko dla fanów - recenzja książki "Złodziej Grobów"
Uwielbiam cykl Toma Lloyd`a "Królestwo Zmierzchu". Jestem absolutnym fanem tego brudnego klimat Epic Fantasy. Dwie pierwsze książki, były dla mnie swoistym powrotem (w chwale) tego zapomnianego gatunku. Gdyby jednak miarą jakości książek, było to ile można przeczytać (przy pewnych stałych, np. grubości, wielkości czcionki itd.) jadąc pociągiem PKP z Wrocławia do Zielonej Góry, to ta część byłaby najsłabsza. Pierwszy tom tego planowanego na pięć odsłon cyklu, przeczytałem podróżując tam i z powrotem, na drugą wystarczyła podróż w jedną stronę (co wiązało się z zabraniem nowej książki, czego nie lubię), zaś na trzecią potrzebowałem aż 4-rech "rund".
Recenzja książki "Ogry"
Ogry... Zielone, paskudne, tępe stworzenia, nie zdolne do niczego poza zaspokajaniem swoich pierwotnych potrzeb. No i są zabójczo niebezpieczne. Ten stereotyp po raz pierwszy w świadomości masowego odbiorcy, próbował złamać Dreamworks z skądinąd świetnym "Shreckiem", a teraz Stephan Russbult ze swoją powieścią "Ogry".
Haker na Tropie - recenzja książki "Allah 2.0"
W ostatnich latach można zaobserwować wysyp polskich książek fantasy i sci-fi. Następcy Lem-a i Sapkowskiego "popełniają" książki o bardzo różnym poziomie. Obok takich perełek, jak cykl o Mordimerze Maedrinie, Jacka Piekary, na półkach lądują zwykłe śmieci. Na szczęście, moim zdaniem, Mieszkowi Zagańczykowi z jego powieścią "Allah 2.0" bliżej do ekstraklasy niż okręgówki.
Hamlet na wesoło
Macie czasem wrażenie, że mimo tego iż książkę czyta się świetnie, ma wciągającą fabułę, a żarty w niej zawarte, rozbawiły Was do łez to czegoś brakuje. Tak właśnie się czułem, po przeczytaniu drugiej książki Johna Moore`a "Niedobry Królewicz Karolek".
Wyjście przez sklep z pamiątkami
Nie wiem co zażywał John Moore podczas pisania "Heroizmu dla początkujących", ale pomogło mu to wspiąć się na wyżyny absurdu, który cechuje świetny czarny humor. To właśnie on sprawia, że zamiast kolejnej epickiej wersji Conana czytamy powieść, która w zabawny i wciągający sposób bawi się konwencją nie pozwalając na ani chwilę nudy.
1 , 2