Kategorie: Wszystkie | film | książka
RSS
niedziela, 09 października 2011
KONIEC

Blog przeniesiony na adres:

http://alexeikaumanavardze.blogspot.com/

23:00, alexeikaumanavardze , książka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 października 2011
Niespełniona obietnica - recenzja książki "Przenośne drzwi" Toma Holta.
Reklama jest dźwignią handlu. Czy jednak można jakiegokolwiek autora porównywać do żywej legendy gatunku, Terry`ego Pratchetta i czy ktokolwiek miałby szansę wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Tom Holt, bo o nim mowa, swoją powieścią "Przenośne Drzwi", nie dorównuje mistrzowi, ale zbliża się do niego na tyle, by uznać ową książkę za jak najbardziej ciekawą.
środa, 17 sierpnia 2011
Niekonsekwentna konwencja - recenzja książki Tomasza Duszyńskiego "Witia i Petia. Co złego to nie my!"
Polska. Jaka jest, każdy widzi. Niejednemu pisarzowi polskie realia dostarczyły multum absurdalnych sytuacji, które posłużyły za inspirację w tworzeniu groteskowych parodii na temat naszej ojczyzny. Książka Tomasza Duszyńskiego "Pietia i Witia. Co złego, to nie my!" idzie tym właśnie tropem, próbując w prześmiewczy sposób oddać rzeczywistość kraju nad Wisłą, oraz relacje na linii Polska-Rosja (czy też może Związek Radziecki, gdyż czas nie został w niej dokładnie określony).
wtorek, 26 lipca 2011
Piekielna Zabawa
Pierwsza część cyklu "Wielka Wojna Diabłów", duńskiego "Tolkiena" fantastyki, "Uczeń Diabła", szybko została bestsellerem, zajmując wysokie miejsca na listach przebojów. Na szczęście, na kontynuacje nie trzeba było długo czekać i już można przeczytać drugi tom sagi pod tytułem "Kostka Śmierci".
niedziela, 17 lipca 2011
Recenzja filmu "But Manitou"
Niemieckie kino dla wielu kojarzy się wyłącznie z filmami porno i westernami. Twórcy recenzowanego przeze mnie filmu postanowili chyba zakpić z rodzimej kinematografii i stworzyli parodię tych drugich. But Manitou to specyficzna komedia. Bardzo szybko trafiła do telewizji, co dla niektórych mogłoby być wyznacznikiem słabizny, jednakże wbrew tej prawidłowości film ten, wg mnie jest wart obejrzenia.
Recenzja filmu "Mafia"
Ojciec chrzestny to bez wątpienia film kultowy...Chyba każdy zna kultowy obraz Francisa Forda Coppoli, z cudowną rolą Marlona Brando. Czy na tej kanwie można zbudować udaną parodię?? Okazuje się, że tak!
Recenzja filmu "Super"
Kiedy zobaczyłem obsadę najnowszego filmu James`a Gunn`a "Super" byłem zaciekawiony tą produkcją na tyle, żeby w momencie wyemitowania jej w angielskiej TV, zasiąść do telewizora. Teraz jednak żałuję straconego czasu.
Recenzja filmu "Ostatni Egzorcyzm"
Film w założeniach ma być interesującym paradokumentem nawiązującym do "Blair Witch Project". Z tym że tutaj mamy egzorcystę, który z rozgoryczenia chce udowodnić, że diabła nie ma. A jeżeli nawet jest, to na pewno nie czycha na ludzkie życia. W tym celu jedzie na wiochę zabitą dechami, by "wyleczyć" dziewczynkę rzekomo zawładniętą przez diabła (w obecności kamery, która to kręci dokument dla lokalnej telewizji).
"Życie seksualne ziemian" - recenzja filmu
Nie lubię komedii romantycznych. Mało jest takich które mnie zachwyciły, ale Życie seksualne Ziemian stanowi wyjątek.
Recenzja filmu "widzę-cię.com"
Moim zdaniem, w ostatnich latach, twórcy filmów udowadniają, że łatwiej jest sprzedać kiepską komedię, niż nakręcić dobrą. Nie inaczej jest z Widzę-cię.com w reżyserii Erica Stevena Stahla, który na pewno w tym gatunku furory nie zrobił.
 
1 , 2